Ziemniaki Lord

     Ziemniaki są jarzyną: dostarczają energii i witamin ( najwięcej jest w nich witaminy C, szare bulwy mają nieco witaminy: A, B1, B2, B3, B6 i PP), są bardzo zdrowym i nietuczącym warzywem, najwięcej witamin ziemniak zawiera tuż pod skórką.

Ziemniaki obieraj jak najcieniej, najzdrowsze są ugotowane w mundurkach, grillowane, przyprawione sosem winegret z sokiem z cytryny, obficie posypane zieloną pietruszką.

Stanowią dobre źródło energii, ziemniaki to warzywa skrobiowe. Skrobia to węglowodan złożony, który stanowi bardzo dobre źródło energii.

Są lekkostrawne, źródłem dobrze przyswajalnego białka i  błonnika, który poprawia perystaltykę jelit, pomagają w utrzymaniu odpowiedniego ph w organiźmie.

 Wybierając ziemniaki należy pamiętać, żeby odrzucać zielone bulwy, gdyż znajduje się w nich szkodliwa dla zdrowia solanina.

 Najlepiej gotować je w łupinach na parze, w małej ilości wody lub upiec. Absolutnie nie należy ich moczyć wcześniej przed gotowaniem, bo w ten sposób tracą swoje wartości.

Zawsze podawaj je z  innymi warzywami – sałatami, pomidorami, papryką, cukinią, bakłażanem, brokułami, bez takich dodatków jak: masło,  słonina, sosy na bazie tłuszczu i białej maki - taki zestaw to bomba kaloryczna.

 

czy wiesz, że ...

Gotowane ziemniaki, dzięki posiadanym wartościom odżywczym polecane są osobą cierpiącym na choroby układu pokarmowego, a nawet niemowlętom, które matki odstawiły od piersi.

Gotujemy przepisy, już wkrótce ...

Dobre z natury

Dobre z natury

Gospodarstwo rodzinne Białczyk

  Wychowana na wsi, po latach doceniłam smak i zdrowie, które było i jest dla mnie tak naturalne i wszechobecne. Będąc rolnikiem, mając dostęp do zdrowej, świeżej i ekologicznej żywności, chcę się z Państwem podzielić smakiem i zapachem polskiej wsi.

Inne produkty od dostawcy Dobre z natury

16 innych produktów w tej samej kategorii: