Jaja duże

JAJKO NIESPODZIANKA...

Od zarania ludzkości jaja stanowiły ważne i cenne źródło naturalnych składników odżywczych. Potrafimy je przyrządzać na setki sposobów i podawać w rozmaitej postaci: najpopularniejszej jajecznicy, omletu, jako element dań "jajko sadzone", przystawek, sałatek.

Jajka są przede wszystkim źródłem pełnowartościowego białka, łatwo przyswajalnego przez organizm. To białko wzorcowe, zawierające wszystkie aminokwasy, w tym niezbędne, których organizm nie potrafi sam wyprodukować i to w odpowiednich ilościach. Jajka to również bogate źródło witaminy A, E, D i K oraz B2 i B12, kwasu pantotenowego i składników mineralnych: fosforu, potasu, wapnia, żelaza, magnezu.

W żółtku jest luteina, która chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, zapobiega zwyrodnieniu plamki żółtej i poprawia widzenie.

Wspomagają odchudzanie, są bardzo sycące.

Zapobiegają anemii, zawierają żelazo w najłatwiej przyswajalnej postaci.

Wzmacniają system odpornościowy. Jajka zawierają sporą dawkę witamin A, B12 i selenu.

Dzięki zawartości choliny - poprawiają pamięć. Cholina  poprawia warunki przepływu informacji, co przyczynia się do usprawnienia procesu zapamiętywania i odtwarzania zapamiętanych wiadomości. Pobudza układ nerwowy, wzmacniając zdolność koncentracji i zapamiętywania, ułatwia myślenie, zapewnia wyższą wydajność umysłową. 

Wzmacniają kości i zęby, ponieważ są bogate w witaminę D, niezbędną do prawidłowego przyswajania wapnia.

 Upiększają - liczne witaminy, minerały i zawierające związki siarki aminokwasy obecne w jajkach poprawiają stan skóry, włosów i paznokci.

czy wiesz, że ...

Smak i wartość odżywcza jajek w dużej mierze zależą od sposobu odżywiania kur. Najwyżej cenione są jaja wiejskie, pochodzące od kur żyjących w naturalnych warunkach i karmionych naturalną karmą. Najsmaczniejsze są wiosną, gdy kura odżywia się młodą trawą, wtedy też mają najwięcej witaminy A i D – świadczy o tym intensywny kolor żółtka.

Jeśli kura dostaje kukurydzę, znosi jajka z żółtkami pomarańczowymi, gdy zaś pszenicę – z jasnożółtymi.

Gotujemy przepisy, już wkrótce ...

Gospodarstwo u Basi

Gospodarstwo u Basi

U Basi...

Tutaj posłuchasz ciszy....

Niedaleko rzeki Nidy, blisko krajobrazowego Parku Kozubowskiego, wśród lasów, dolin i wzgórz leży wieś Sudół.....

Jedną z gospodyń wsi jestem ja, Basia.

35 lat zajmowałam  się gospodarstwem rolnym. Miłość do ziemi i jej płodów przekazali mi rodzice.

Obecnie hoduję kury Nioski i Karmazyny, które dostarczają smaczne i zdrowe jaja dla mojej rodziny oraz sąsiadów. Naturalne otoczenie, czyste powietrze, zielona trawa, łąki i lasy, ekologicznie wyhodowana kukurydza, naturalne zboże, sprawia, że jaja są duże i bardzo smaczne.

   Cieszę się, że od tylu lat żyję w czystym, naturalnym środowisku, gdzie można posłuchać ciszy ...

Inne produkty od dostawcy Gospodarstwo u Basi

1 inny produkt w tej samej kategorii: