Skąd pochodzą nasze produkty....

      W Dolinie rzeki Nidy, od północy opierając się na zboczach wzgórz wchodzących w skład Garbu Pińczowskiego, leży miasto Pińczów, z przyległymi mu wioskami : Dzierążnia,  Sudół, Gaik... to jeden z najczystszych i zdecydowanie najpiękniejszych regionów Polski.

 

      Z dala od zgiełku miasta, autostrad, wśród bezkresnych pól, wszechogarniającej ciszy i łąk spowitych rosą, mieszkają ludzie trudniący się uprawą warzyw i owoców, zbóż, trzody i kur.

     To gospodarstwa z dziada - pradziada, wielopokoleniowe. Mieszkańcy tych okolic miłość i szacunek  do ziemi " mają we krwi", a jej uprawa to ich całe życie...

     Rolnicy doskonale wiedzą,  że płodozmian gwarantuje utrzymanie i podnoszenie żyzności gleby, nawet ilość zwierząt w niewielkim tradycyjnym gospodarstwie jest dostosowana do wielkości areału.

     Każdy ma tutaj swoje miejsce, w którym czuje się wygodnie i swobodnie. Krowy pasą się na otwartej przestrzeni, a kury wyszukują ziarna zbóż w trawie. Dobór odpowiednich odmian i gatunków, też nie jest wynikiem przypadku, mody, ani szybkiego zysku, ale wynikiem doświadczenia i wiedzy gospodarzy. To oni decydują,  o tym gdzie powinny rosnąć poszczególne warzywa i owoce. Żywność wyhodowana w takich warunkach  ma niepowtarzalny smak.

     Lokalni rolnicy żyją w zgodzie z naturą, ekologicznie i taki sposób bycia, obyczaje i dawne tradycje przekazują z pokolenia na pokolenie. Są ludźmi radosnymi i życzliwi, przywiązanymi do ziemi jak nikt z nas...

     Klimat okolicy jest  niepowtarzalny...Bezkresne pola, zielone lasy i sady, gdzie poranne pianie koguta wyznacza kolejny dzień.

     Tam czas płynie wolniej...., spokojniej...., dla mieszkańców okolic życie w zgodzie z naturą  to codzienność...., a produkty, które nam oferują są pełne naturalnych witamin i miłości płynącej ze stylu bycia i życia.

Rolnicy, z którymi współpracujemy to nasi sąsiedzi, rodzina - znamy się od lat. Cenimy ich za ciężką  pracę i serce  włożone w uprawę warzyw i owoców, zbóż. 

Dobre z natury to warzywa i owoce, jaja, oleje i miody od rolników z sercem i pasją do ziemi.


facebook