Wieści z folii ...
    Dobre z natury    0 Komentarzy
Wieści z folii ...

Wieści z folii…

abyśmy mogli cieszyć się świeżymi, smacznymi i zdrowymi nowalijkami, w tym: szczypiorem, cebulą dymką, natką pietruszki, czy miętą.. nasi rolnicy, zimą nie odpoczywają.

Już od stycznia zaczynają pierwsze wysiewy roślin w folii, następnie pikowanie tzn. rozsada każdej rośliny osobno.

Obecnie mimo chłodu, w folii rosną dla nas długie zielone ogórki, cebula dymka i szczypior. Cała gama sadzonek, takich jak : kapusty, selery, pory, jarmuż … rośnie i czeka na ciepłe dni, kiedy zostaną zasadzone w polu.

Czy wiesz, że w folii, rośliny należy kilka razy dziennie podlewać i utrzymywać stałą temperaturę około 21 st. C , aby mogły miarowo wzrastać, a spadek temperatury o kilka stopni może zdecydować o niepowodzeniu uprawy.

Z kolei wysoka temperatura połączona z dużą wilgotnością powietrza i brakiem wentylacji może wpłynąć na przyrost groźnych mikroorganizmów, a nawet więdnięcie roślin.

Nieocenioną wiedzę w tej dziedzinie mają rolnicy, którzy dbają o każdą sadzonkę, a tym samym o jakość naszego pożywienia.

Co ważne, nasze sadzonki nie są pędzone sztucznymi odżywkami i nawozami, wzrastają powoli i miarowo , z tego też względu dostarczają nam niezbędnych i prawdziwych witamin.

dobreznatury.pl

Powiązane posty:

Komentarzy

Zaloguj się aby komentować
facebook